MOPA Endüstriyel Ürünler A.Ş. 2012 yılının Eylül ayında bir FEMSAN iştiraki olarak kurulmuştur.

Pek çok müşterimiz tarafından bilindiği üzere Femsan üretim aralığı DC Motorlarda 0,25 – 350 kW aralığını kapsarken, Servo Motorlarda 1 – 100 Nm. aralığını kapsamaktadır. Bu güçlerin altında ve üstündeki motor tipleri için dünyanın önde gelen motor imalatçılarının Türkiye distribütörlüğü geçen seneye kadar Femsan tarafından yürütülmekte idi.

Femsan tarafından yürütülen yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında ithal ürünlere ait hizmetlerin daha profesyonel ve kaliteli verilebilmesi için MOPA adı altında ayrı bir firma ile faaliyetlere devam etme kararı alınmıştır. Bu adımın atılmasındaki temel amaç hem piyasaya sürülen ürün gamını genişletmek hem de ürünler için daha iyi lojistik imkanları müşterilerimize sunabilmektir.

Bu bağlamda ATE gibi yeni motor firmaları, Tamagawa ve LTN gibi yeni Encoder ve Resolver firmaları hizmet ağına dahil edilmiştir.

Liteon(www.liteonturkiye.com) ve Transtecno(www.transtecnoturkiye.com) markalarının ürünlerini de stoklarımızda bulabilirsiniz.

2018'de aramıza katılan Kelvin Gear Motor markası ile özellikle gıda makinaları sektörü ile birlikte birçok sektöre hitap edebiliyoruz.(www.kelvingear.com)

İlerleyen dönemlerde ülkemizde temini sıkıntılı motor tiplerinin de MOPA ürün yelpazesine eklenmesi planlanmaktadır.